HİZMETLERİMİZ

Teklif Hazırlama

 

Firmamız, müşterimizin talep ettiği otomasyon projesini değerlendirdikten sonra belirlenen süre içerisinde teknik bilgiler ışığında en iyi kaliteyi en uygun fiyata sunabilecek şekilde bir teklif metni hazırlar. Teklifimiz, müşteri tarafından değerlendirildikten sonra olumlu karşılanırsa daha detaylı bir metin hazırlanır ve proje sunumu yapılır. 

 

Simulasyon

Robotlu projeler, daha teklif aşamasındayken FANUC tarafından sağlanan özel bir simulasyon programı ile simule edilir. Böylece tasarımın nasıl olacağını sistemin nasıl çalışacağını müşteriye önceden görsel olarak sunmuş oluruz.

 

Satış sonrası

 

İmalat

Tasarımı biten proje imalata verildikten sonra da kalitesi sürekli kontrol edilir. Flokontrol bünyesi dışında yaptırılan ürünler de mutlaka test edildikten sonra sisteme ilave edilir.

 

Montaj

Konusunda uzman teknik ekibimiz montaj esnasında 3 boyutlu programlar kullanmaktadırlar

 

Mühendislik Hizmetleri

Makinenin üretimi için uzman mühendislerimiz bilgisayar ortamında 3D Cad tasarım programı SOLID WORKS yardımı ile çizim ve hesaplamaları gerçekleştirirler.

 

Müşteri Desteği 

 

Eğitim

Bir sistemin çalışmasının sürekliliği için sistemi kullanacak fabrika personelinin sistemi iyice tanıması şarttır. Acil durumlarda sisteme en kısa sürede müdahele edilip üretimin aksaması önlenmelidir. Flokontrol, sistemi teslim ettikten sonra gerekli olan operatör eğitimini vermektedir. Bu eğitim robotlu sistemlerde hem robotu hem de sistemi kapsamaktadır.
Servis Hizmetleri
Otomasyon sistemiyle ilgili herhangi bir sorunun oluşması durumunda, Flokontrol bünyesinde bu sorunu en kısa sürede çözebilecek tecrübeli mühendisler ve teknisyenler bulunmaktadır.

 

Yedek Parça

Üretimin aksamaması, sistemin sürekli devrede olması için beklenmeyen bir zamanda gerekebilecek yedek parçanın çok kısa bir süre içinde temin edilmesi çok önemlidir. Flokontrol, yaptığı tasarımlarda, kullandığı farklı marka ekipmanlarda olabildiğince standart ürünler kullanmaktadır. Ürünün yedek parçasının gecikmesi veya bulunamaması durumunda alternatif markaların ürünleri bulunarak sistemin en kısa sürede tekrar çalışması sağlanmaktadır.

 

Proje Yönetimi 

Teklifin kabulünden sonra projedeki iş adımları belirlenir ve bu iş adımlarında karşılıklı görevler, zamanlama tanımlanarak proje boyunca raporlanır.

 

Tasarım

Proje için tasarım yapılırken Flokontrol ekibi sık sık toplanarak konuyla ilgili fikir alış verişi yapar. Tasarımı yapılan ürünün dayanımı, kullanılan malzeme kalitesi ve verimliliği bizler için çok önemlidir. Ayrıca kullanılan malzemenin yedek parça teminini kolaylaştırmak için olabildiğince standart parçalar kullanılmaktadır.

 Tasarım Görselleri İçin Tıklayanız...

 

Tesise Uygun Yerleşim

Otomasyon sisteminin tasarımına başlanmadan önce müşteri tarafından bize iletilen fabrika yerleşim planı dikkatlice incelenir. En uygun alan seçildikten sonra bu alanı en verimli kullanacak şekilde tasarım yapılır.

 

Yazılım

Bir otomasyon projesi ne kadar mükemmel imal edilmişse edilsin sistemin verimli bir şekilde çalışması için doğru yazılım şarttır. İster robot ister PLC yazılımı olsun, Flokontrol yazılım konusunda en kaliteli hizmeti vermeye çalışmaktadır.