Uygulamalarımız

Cam Endüstrisi
» Otocam
» Şişe
» Züccaciye
Yiyecek İçecek Endüstrisi
» Transfer
» Paletleme
» DePaletleme
» Koli Dolum ve Koli Açma
Kağıt Endüstrisi
» Paletleme
Özel Endüstriyel Çözümler
» İşlemsel Proses
» Katlama Yapıştırma
» Müşteriye Özel Spesifik Makinalar
» Robotlar
» Kamera Uygulamaları
Rack Paletleme 3000

19lt. depozitolu damacanaların yüksek kapasite ile paletlenmesi. Sistemde damacanaların rack'lerden alınıp yıkama hattına verilmesi ve dolumdan sonra da tekrar rack'lere yüklenmesi işlemleri gerçekleştirilmektedir.

 

Sistemde, biri boşaltma diğeri dolum olmak üzere iki adet robot bulunmaktadır. Sistem U şeklinde tasarlanmıştır. Boşaltılıp dolumu yapılacak rackler, tırlardan forklift tarafından alınıp sisteme bırakılır. Rackler, önce boşaltım robotunun önüne gelir ve burada rackler boşaltılarak damacanalar dolumu yapılmak üzere dolum hattına aktarılır.

 

Boşaltılan rackler, tamamen boş olduklarından emin olmak için bir dizi sensör tarafından kontrol edilir. Eğer ki boşaltım robotunun geride bıraktığı herhangi bir damacana tespit edilir ise sistem öperatörü sesli ve görsel olarak uyarmaktadır. Sistemde yer alan palet konveyörleri bir tır dolusu rack'i tek seferde boşaltabilecek sayıdadır.

 

Temizlenen ve dolumu yapılan damacanalar kontrolleri yapıldıktan sonra dolum noktasına sevk edilir. Dolu damacanalar bu noktada matrislenir ve dolum robotunun alacağı düzen oluşturulur.  Dolum robotu damacanaları 3x4 matrisler halinde racklere yükler.

 

Dolumu tamamlanan rackler U şeklindeki hattın diğer ucundan tekrar forkliftin önüne gelmektedir. Bu noktada forklift hat üzerinden aldığı damacanaları tekrar aynı tıra yüklemektedir.

 

Hat kapasitesi 3000 damacana/saat« Geri