Uygulamalarımız

Cam Endüstrisi
» Otocam
» Şişe
» Züccaciye
Yiyecek İçecek Endüstrisi
» Transfer
» Paletleme
» DePaletleme
» Koli Dolum ve Koli Açma
Kağıt Endüstrisi
» Paletleme
Özel Endüstriyel Çözümler
» İşlemsel Proses
» Katlama Yapıştırma
» Müşteriye Özel Spesifik Makinalar
» Robotlar
» Kamera Uygulamaları
Rack Yıkama Robotu

Sistem, damacana paletleme hattı üzerine kurulmuş ve bayiilerden gelen rack'lerin yıkanması ve kurutulması işlemini gerçekleştirmektedir. Sistem, yıkama kabini ve yıkama robotu olmak üzere iki ana bileşenden oluşmaktadır. 

 

Rack Yıkama işlemi, bayilerden gelen rack'lerin tozlanmış ve bir şekilde kirlenmiş olması ihtimaline karşı geliştirilmiş ve hayata geçirilmiş bir prosestir.

 

Bunun su üreticisine getirdiği en büyük avantaj ise kısaca şu şekilde ifade edilebilir:

 

Temel ihtiyaçlarımızdan olan suyun sağlıklı ve güvenilir bir şekilde müşteriye ulaştırılması gerekmektedir. Ancak çoğunlukla ambalajın durumu göz ardı edilir. Oysa ki temiz ve güvenilir bir su için ambalajın kendisi de bir o kadar önemlidir. Dağıtım şekillerinden biri olan damacananın dış temizliği de içi kadar önemlidir ve müşterinin gözünde güvenilirliği pekiştrien bir unsurdur. Bu nedenle, dolumdan dağıtıma damacananın temiz kalabilmesi için istiflendikleri rack'lerin de temiz olması gerekmektedir. Bunun için dolum sürecinde yıkanıp temizlenen ve dolumu yapılan damacanalar, rack yıkama işleminden sonra rack'lerin müşteriye ulaştırılacak damacanayı kirletme ihtimali de ortadan kalkmaktadır.« Geri